Search API Azure AI Search (1.0.0-rc1) - en to hu translation catalogue (53 entries)

en: Search
hu: Keresés

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Url
hu: Webcím

en: Filter
hu: Szűrő

en: Sortable
hu: Rendezhető

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Pattern
hu: Minta

en: Arabic
hu: arab

en: English
hu: angol

en: French
hu: francia

en: Italian
hu: olasz

en: Spanish
hu: spanyol

en: Japanese
hu: japán

en: Korean
hu: koreai

en: API key
hu: API kulcs

en: Results
hu: Eredmények

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Bulgarian
hu: bolgár

en: Croatian
hu: horvát

en: Czech
hu: cseh

en: Danish
hu: dán

en: Dutch
hu: holland

en: Finnish
hu: finn

en: German
hu: német

en: Greek
hu: görög

en: Hungarian
hu: magyar

en: Norwegian
hu: norvég

en: Polish
hu: lengyel

en: Romanian
hu: román

en: Russian
hu: orosz

en: Slovak
hu: szlovák

en: Swedish
hu: svéd

en: Turkish
hu: török

en: Lithuanian
hu: litván

en: Catalan
hu: katalán

en: Estonian
hu: észt

en: Gujarati
hu: gudzsarati

en: Icelandic
hu: izlandi

en: Kannada
hu: kannada

en: Latvian
hu: lett

en: Malayalam
hu: malajálam

en: Marathi
hu: marathi

en: Punjabi
hu: pandzsábi

en: Slovenian
hu: szlovén

en: Tamil
hu: tamil

en: Telugu
hu: telugu

en: Thai
hu: thaiföldi

en: Urdu
hu: urdu

en: Vietnamese
hu: vietnámi

en: Connection
hu: Kapcsolat

en: Link this field to the original piece of content
hu: A mező egyben hivatkozás is legyen az eredeti tartalomra

en: @name field is required.
hu: @name mező szükséges.
