Search API Azure AI Search (1.0.0-rc1) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Search
ja: 検索

en: - None -
ja: - なし -

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Url
ja: URL

en: Filter
ja: フィルター

en: Sortable
ja: 並び替え可能

en: Position
ja: ポジション

en: Pattern
ja: パターン

en: Arabic
ja: アラビア語

en: English
ja: 英語

en: French
ja: フランス語

en: Italian
ja: イタリア語

en: Spanish
ja: スペイン語

en: Japanese
ja: 日本語

en: Korean
ja: 韓国語･朝鮮語

en: Results
ja: 結果

en: Index
ja: インデックス

en: Keyword
ja: キーワード

en: Bulgarian
ja: ブルガリア語

en: Croatian
ja: クロアチア語

en: Czech
ja: チェコ語

en: Danish
ja: デンマーク語

en: Dutch
ja: オランダ語

en: Finnish
ja: フィンランド語

en: German
ja: ドイツ語

en: Greek
ja: ギリシャ語

en: Hungarian
ja: ハンガリー語

en: Norwegian
ja: ノルウェー語

en: Polish
ja: ポーランド語

en: Romanian
ja: ルーマニア語

en: Russian
ja: ロシア語

en: Slovak
ja: スロバキア語

en: Swedish
ja: スウェーデン語

en: Turkish
ja: トルコ語

en: Lithuanian
ja: リトアニア語

en: Catalan
ja: カタロニア語

en: Estonian
ja: エストニア語

en: Gujarati
ja: グジャラート語

en: Icelandic
ja: アイスランド語

en: Kannada
ja: カンナダ語

en: Latvian
ja: ラトビア語

en: Malayalam
ja: マラヤラム語

en: Marathi
ja: マラーティー語

en: Punjabi
ja: パンジャブ語

en: Slovenian
ja: スロヴェニア語

en: Tamil
ja: タミール語

en: Telugu
ja: テルグ語

en: Thai
ja: タイ語

en: Urdu
ja: ウルドゥー語

en: Vietnamese
ja: ベトナム語

en: Link this field to the original piece of content
ja: このフィールドを元のコンテンツへリンクさせる

en: @name field is required.
ja: @name フィールドは必須項目です。
