Search API Azure AI Search (1.0.0-rc1) - en to kn translation catalogue (45 entries)

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

en: Arabic
kn: ಅರಬಿಕ್

en: English
kn: ಇಂಗ್ಲಿಷ್

en: French
kn: ಫ್ರೆಂಚ್

en: Italian
kn: ಇಟಾಲಿಯನ್

en: Spanish
kn: ಸ್ಪಾನಿಶ್

en: Japanese
kn: ಜಪಾನಿ

en: Korean
kn: ಕೋರಿಯನ್

en: Index
kn: ಪರಿವಿಡಿ

en: Keyword
kn: ಮುಖ್ಯಪದ

en: Bulgarian
kn: ಬಲ್ಗೇರಿಯನ್

en: Croatian
kn: ಕ್ರೊಯೇಶಿಯಾ

en: Czech
kn: ಜೆಕ್

en: Danish
kn: ಡಾನಿಶ್

en: Dutch
kn: ಡಚ್

en: Finnish
kn: ಫಿನ್ನಿಶ್

en: German
kn: ಜರ್ಮನ್

en: Greek
kn: ಗ್ರೀಕ್

en: Hungarian
kn: ಹಂಗೇರಿಯನ್

en: Norwegian
kn: ನಾರ್ವೇಜಿಯನ್

en: Polish
kn: ಪೋಲಿಶ್

en: Romanian
kn: ರೊಮೇನಿಯನ್

en: Russian
kn: ರಶಿಯನ್

en: Slovak
kn: ಸ್ಲೊವಾಕ್

en: Swedish
kn: ಸ್ವೀಡಿಶ್

en: Turkish
kn: ಟರ್ಕಿಷ್

en: Lithuanian
kn: ಲಿತುವಾನಿಯನ್

en: Catalan
kn: ಕೆಟಲಾನ್

en: Estonian
kn: ಎಸ್ಟೋನಿಯನ್

en: Gujarati
kn: ಗುಜರಾತಿ

en: Icelandic
kn: ಐಸ್‍ಲ್ಯಾಂಡಿಕ್

en: Kannada
kn: ಕನ್ನಡ

en: Latvian
kn: ಲಾಟ್ವಿಯನ್

en: Malayalam
kn: ಮಲೆಯಾಳಂ

en: Marathi
kn: ಮರಾಠಿ

en: Punjabi
kn: ಪಂಜಾಬಿ

en: Slovenian
kn: ಸ್ಲೋವೇನಿಯನ್

en: Tamil
kn: ತಮಿಳು

en: Telugu
kn: ತೆಲುಗು

en: Thai
kn: ಥಾಯ್

en: Vietnamese
kn: ವಿಯಟ್ನಾಮೀಸ್

en: Connection
kn: ಸಂಪರ್ಕ
