Search API Azure AI Search (1.0.0-rc1) - en to ku translation catalogue (45 entries)

en: Search
ku: گەڕان

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Timestamp
ku: کات مۆر

en: Url
ku: به‌سته‌ر

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Arabic
ku: عه‌ره‌بی

en: English
ku: ئنگلیزی

en: French
ku: فه‌ره‌نسی

en: Italian
ku: ئیتاڵی

en: Spanish
ku: ئیسپانی

en: Japanese
ku: یابانی

en: Korean
ku: کۆری

en: Results
ku: ئه‌نجامەکان

en: Index
ku: نوانە

en: Bulgarian
ku: بولگاری

en: Croatian
ku: کرواتی

en: Czech
ku: چیکی

en: Danish
ku: دانمارکی

en: Dutch
ku: هۆڵەندی

en: Finnish
ku: فنلەندی

en: German
ku: ئەلمانی

en: Greek
ku: یۆنانی

en: Hungarian
ku: هه‌نگاری

en: Polish
ku: پۆلۆنی

en: Romanian
ku: ڕۆمانی

en: Russian
ku: ڕووسی

en: Slovak
ku: سلۆڤاکی

en: Swedish
ku: سویدی

en: Turkish
ku: تورکی

en: Lithuanian
ku: لیتوانی

en: Catalan
ku: کەتەلۆنی

en: Estonian
ku: ئه‌ستۆنی

en: Gujarati
ku: گوجەراتی

en: Icelandic
ku: ئایسلەندی

en: Kannada
ku: که‌ننا‌دا

en: Latvian
ku: لاتڤی

en: Malayalam
ku: مەلایالام

en: Marathi
ku: مەراسی

en: Punjabi
ku: پنجابی

en: Slovenian
ku: سلۆڤینی

en: Tamil
ku: تامیل

en: Telugu
ku: تێلوگو

en: Thai
ku: تایلەندی

en: Urdu
ku: ئو‌ردۆ

en: Vietnamese
ku: ڤێتنامی
