Search API Azure AI Search (1.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: Search
pt: Buscar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Url
pt: URL

en: Filter
pt: Filtrar

en: Sortable
pt: Ordenável

en: Position
pt: Posição

en: Pattern
pt: Padrão

en: Arabic
pt: Arábico

en: English
pt: Inglês

en: French
pt: Francês

en: Italian
pt: Italiano

en: Spanish
pt: Espanhol

en: Japanese
pt: Japonês

en: Korean
pt: Coreano

en: API key
pt: Chave da API

en: Results
pt: Resultados

en: Index
pt: Índice

en: Keyword
pt: Palavra-chave

en: Bulgarian
pt: Búlgaro

en: Croatian
pt: Croata

en: Czech
pt: Tcheco

en: Danish
pt: Dinamarquês

en: Dutch
pt: Holandês

en: Finnish
pt: Finlandês

en: German
pt: Alemão

en: Greek
pt: Grego

en: Hungarian
pt: Húngaro

en: Norwegian
pt: norueguês

en: Polish
pt: Polonês

en: Romanian
pt: Romeno

en: Russian
pt: Russo

en: Slovak
pt: Eslovaco

en: Swedish
pt: Sueco

en: Turkish
pt: Turco

en: Lithuanian
pt: Lituânio

en: Catalan
pt: Catalão

en: Estonian
pt: Estoniano

en: Gujarati
pt: Guzerate

en: Icelandic
pt: Islandês

en: Kannada
pt: Canarês

en: Latvian
pt: Letônio

en: Malayalam
pt: Malaio

en: Slovenian
pt: Esloveno

en: Thai
pt: Tailandês

en: Vietnamese
pt: Vietnamita

en: Portuguese (Brazil)
pt: Português (Brasil)

en: Link this field to the original piece of content
pt: Linkar este campo para o conteúdo original

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.
