Search API Azure AI Search (1.0.0-rc1) - en to uk translation catalogue (58 entries)

en: Search
uk: Пошук

en: - None -
uk: - Немає -

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Filter
uk: Фільтр

en: Sortable
uk: Доступне для впорядкування

en: Position
uk: Позиція

en: Pattern
uk: Шаблон

en: Arabic
uk: Арабська

en: English
uk: Англійська

en: French
uk: Французька

en: Italian
uk: Італійська

en: Spanish
uk: Іспанська

en: Japanese
uk: Японська

en: Korean
uk: Корейська

en: API key
uk: Ключ API

en: Results
uk: Результати

en: Index
uk: Індекс

en: Keyword
uk: Ключове слово

en: Bulgarian
uk: Болгарська

en: Croatian
uk: Хорватська

en: Czech
uk: Чеська

en: Danish
uk: Датська

en: Dutch
uk: Голландська

en: Finnish
uk: Фінська

en: German
uk: Німецька

en: Greek
uk: Грецька

en: Hungarian
uk: Угорська

en: Norwegian
uk: Норвезька

en: Polish
uk: Польська

en: Romanian
uk: Румунська

en: Russian
uk: Російська ( мова країни терориста )

en: Slovak
uk: Словацька

en: Swedish
uk: Шведська

en: Turkish
uk: Турецька

en: Lithuanian
uk: Литовська

en: Enable logging
uk: Вести журнал

en: Catalan
uk: Каталанська

en: Estonian
uk: Естонська

en: Gujarati
uk: Ґуджаратська

en: Icelandic
uk: Ісландська

en: Kannada
uk: Каннада

en: Latvian
uk: Латиська

en: Malayalam
uk: Малаялам

en: Marathi
uk: Маратхі

en: Punjabi
uk: Пенджабська

en: Slovenian
uk: Словенська

en: Tamil
uk: Тамільська

en: Telugu
uk: Телуґу

en: Thai
uk: Тайська

en: Urdu
uk: Урду

en: Vietnamese
uk: В'єтнамська

en: Connection
uk: З'єднання

en: Searchable
uk: Можливий пошук

en: Portuguese (Brazil)
uk: Португальська (Бразилія)

en: Link this field to the original piece of content
uk: Зробити це поле посиланням на оригінальний матеріал

en: @name field is required.
uk: Поле @name є обов'язковим.

en: Chinese Simplified
uk: Спрощене китайське

en: Chinese Traditional
uk: Традиційне китайське
