Search API block (1.1.5) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Forms
de: Formulare

en: Attribute
de: Attribut

en: Search
de: Suche

en: Before
de: Davor

en: After
de: Danach

en: Entity
de: Entität

en: Enter the terms you wish to search for.
de: Die Begriffe eingeben, nach denen gesucht werden soll.

en: Customization
de: Personalisierung

en: Invisible
de: Unsichtbar

en: Search page
de: Suchseite

en: Submit label
de: Beschriftung für Abschicken

en: Label visibility
de: Beschriftungssichtbarkeit

en: Search is currently disabled
de: Die Suche ist derzeit deaktiviert

en: The path '%path' has to start with a slash.
de: Der Pfad '%path' muss mit einem Schrägstrich beginnen.
