Search API block (1.1.7) - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Attribute
tr: Nitelik

en: Search
tr: Ara

en: Before
tr: Önce

en: After
tr: Sonra

en: Entity
tr: Nesne

en: Enter the terms you wish to search for.
tr: Aramak istediğiniz terimleri giriniz.

en: Customization
tr: Özelleştirme

en: Search page
tr: Arama sayfası

en: Search is currently disabled
tr: Arama şu anda devre dışı

en: The path '%path' has to start with a slash.
tr: '%path' yolunun eğik çizgiyle başlaması zorunludur.
