Search API Decoupled (1.0.0-alpha41) - en to am translation catalogue (32 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Next
am: ቀጣይ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Type
am: ዓይነት

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Weight
am: ክብደት

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: ID
am: አይዲ

en: Horizontal
am: አግድም

en: Vertical
am: አቀብ

en: Page
am: ገጽ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: Field type
am: የመስኩ ዓይነት

en: String
am: ሕብረቁምፊ

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: Integer
am: ኢንቲጀር

en: Greater than
am: ይበልጣል

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Boolean
am: ቡሊያን

en: Placeholder
am: ቦታ ያዥ
