Search API Decoupled (1.0.0-alpha41) - en to eu translation catalogue (49 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Value
eu: Balioa

en: Type
eu: Mota

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Description
eu: Azalpena

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Search
eu: Bilatu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Weight
eu: Pisua

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: Add
eu: Gehitu

en: ID
eu: IDa

en: Vertical
eu: Bertikal

en: Page
eu: Orria

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Field type
eu: Eremu mota

en: String
eu: Katea

en: Ascending
eu: Goranzko

en: Descending
eu: Beheranzko

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Integer
eu: Osokoa

en: Full
eu: Osoa

en: Search results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Limit
eu: Muga

en: Standard
eu: Estandar

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: Decimal
eu: Hamartarra

en: Index
eu: Aurkibidea

en: Page not found
eu: Orria ez da antzeman

en: Values
eu: Balioak

en: Context
eu: Testuingurua

en: - Select -
eu: - Aukeratu -

en: Boolean
eu: Booleanoa

en: Search index
eu: Bilaketa indizea

en: Numeric
eu: Zenbakia

en: Search block
eu: Bilaketa blokea

en: Expose filter
eu: Iragazkia erakutsi

en: Default filter
eu: Iragazi lehenetsia
