Search API Decoupled (1.0.0-alpha41) - en to he translation catalogue (68 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Next
he: הבא

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Enabled
he: מופעל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Search
he: חיפוש

en: None
he: ללא

en: Weight
he: משקל

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Add
he: הוספה

en: URL
he: כתובת URL

en: Horizontal
he: אופקי

en: Vertical
he: אנכי

en: Page
he: דף

en: Filter
he: סינון

en: Field name
he: שם שדה

en: Field type
he: סוג שדה

en: Sortable
he: ניתן למיון

en: String
he: מחרוזת

en: Ascending
he: עולה

en: Descending
he: יורד

en: Expose
he: חשוף

en: Operator
he: אופרטור

en: Filters
he: מסננים

en: Integer
he: שלם

en: Full
he: מלא

en: Search results
he: תוצאות חיפוש

en: Limit
he: גבול

en: Greater than
he: גדול מ

en: Less than
he: פחות מ-

en: Standard
he: רגיל

en: Loading...
he: טוען...

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Decimal
he: דצימלי

en: Index
he: אינדקס

en: Page not found
he: הדף לא נמצא

en: Values
he: ערכים

en: Context
he: הקשר

en: Pager
he: דפדוף

en: Identifier
he: מזהה

en: Columns
he: עמודות

en: Default sort
he: מיון ברירת מחדל

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Default sort order
he: מיון ברירת מחדל

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Boolean
he: בוליאני

en: Search index
he: חיפוש באינדקס

en: Numeric
he: מספרי

en: Filter identifier
he: מזהה מסנן

en: Min
he: מינימלי

en: And max
he: ומירבי

en: Mini
he: מיני

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: Search block
he: בלוק חיפוש

en: Pager type
he: סוג דפדוף

en: Filter value
he: סינון ערך

en: Redirect path
he: נתיב להפנות אליו

en: No results behavior
he: התנהגות כאשר אין תוצאות
