Search API Decoupled (1.0.0-alpha41) - en to ro translation catalogue (67 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Next
ro: Următor

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Add
ro: Adaugă

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: Page
ro: Pagina

en: Filter
ro: Filtru

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Sortable
ro: Sortabil

en: String
ro: Șir text

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Expose
ro: Expune

en: Filters
ro: Filtre

en: Integer
ro: Număr întreg

en: Full
ro: Complet

en: Search results
ro: Rezultatele căutării

en: Limit
ro: Limită

en: Greater than
ro: Mai mare

en: Less than
ro: Mai mic

en: Sorting
ro: Sortare

en: Loading...
ro: Încărcare...

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Decimal
ro: Zecimal

en: Page not found
ro: Pagina nu a fost găsită

en: Values
ro: Valori

en: Pager
ro: Paginator

en: Identifier
ro: Identificator

en: Columns
ro: Coloane

en: Default sort
ro: Sortare implicită

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Search index
ro: Index căutare

en: Filter identifier
ro: Identificator filtru

en: And max
ro: Și max

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Search block
ro: Bloc Căutare

en: Pager type
ro: Tipul paginatorului

en: Filter value
ro: Valoarea de filtrare

en: Search API
ro: Căutare API

en: Redirect path
ro: Cale pentru redirecționare

en: No results behavior
ro: Fără rezultate de comportament

en: Expose filter
ro: Expuneți filtrul

en: Expose operator
ro: Expuneți operatorul

en: Allow multiple selections
ro: Permite selecții multiple

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
ro: Expuneți acest filtru vizitatorilor pentru a le permite să-l schimbe

en: Sortable for @field
ro: Sortabil pentru @field

en: Plugin ID
ro: ID-ul plugin-ului

en: Default filter
ro: Filtru prestabilit

en: IN operator
ro: Operatorul ÎN
