Search API Decoupled (1.0.0-alpha41) - en to sv translation catalogue (77 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Next
sv: Nästa

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Search
sv: Sök

en: None
sv: Ingen

en: Weight
sv: Vikt

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Add
sv: Lägg till

en: Horizontal
sv: Horisontell

en: Vertical
sv: Vertikal

en: Page
sv: Sida

en: Filter
sv: Filtrera

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Field type
sv: Fälttyp

en: Sortable
sv: Sorteringsbar

en: String
sv: Sträng

en: Ascending
sv: Stigande

en: Descending
sv: Fallande

en: Expose
sv: Exponera

en: Filters
sv: Filter

en: Integer
sv: Heltal

en: Full
sv: Fullständig

en: Search results
sv: Sökresultat

en: Limit
sv: Begränsning

en: Greater than
sv: Större än

en: Less than
sv: Mindre än

en: Sorting
sv: Sortering

en: Orientation
sv: Orientering

en: Loading...
sv: Laddar...

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Decimal
sv: Decimaltal

en: Index
sv: Förteckning

en: Page not found
sv: Sidan hittades inte

en: Values
sv: Värden

en: Context
sv: Sammanhang

en: Pager
sv: Paginerare

en: Identifier
sv: Identifierare

en: Columns
sv: Kolumner

en: Default sort
sv: Förvald sortering

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Default sort order
sv: Förvald sorteringsordning

en: Autocomplete
sv: Automatiskt kompletterande

en: Boolean
sv: Boolesk

en: Search index
sv: Sökindex

en: Show title
sv: Visa titel

en: Numeric
sv: Numerisk

en: Filter identifier
sv: Identifierare för filter

en: Min
sv: minsta

en: And max
sv: och maximalt

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Add element
sv: Lägg till element

en: Search block
sv: Sökblock

en: Excluded fields
sv: Uteslutna fält

en: Pager type
sv: Typ av paginerare

en: Filter value
sv: Filtervärde

en: Redirect path
sv: Sökväg för omdirigering

en: No results behavior
sv: Beteende vid inget resultat

en: Expose filter
sv: Visa filter

en: Expose operator
sv: Visa operand

en: Allow multiple selections
sv: Tillåt flerval

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
sv: Visa detta filter för besökare för att låta dem ändra det

en: Reduce
sv: Reducera

en: Sortable for @field
sv: Sorteringsbar för @field

en: Plugin ID
sv: ID-nummer för plugin

en: Default filter
sv: Standardfilter
