Search API Decoupled (1.0.0-alpha41) - en to vi translation catalogue (64 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Next
vi: Tiếp

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Value
vi: Giá trị

en: Type
vi: Kiểu

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Description
vi: Mô tả

en: Enabled
vi: Bật

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Edit
vi: Sửa

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: None
vi: Không có

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Field
vi: Trường

en: Label
vi: Nhãn

en: Save
vi: Lưu

en: Add
vi: Thêm

en: ID
vi: Mã

en: Horizontal
vi: Ngang

en: Vertical
vi: Dọc

en: Page
vi: Trang

en: Filter
vi: Lọc

en: Field name
vi: Tên trường

en: Field type
vi: Kiểu trường

en: Sortable
vi: Có thể sắp xếp

en: String
vi: Chuỗi

en: Ascending
vi: Tăng dần

en: Descending
vi: Giảm dần

en: Expose
vi: Hiện

en: Operator
vi: Toán tử

en: Filters
vi: Các bộ lọc

en: Integer
vi: Số nguyên

en: Full
vi: Đầy đủ

en: Search results
vi: Kết quả tìm kiếm

en: Limit
vi: Giới hạn

en: Greater than
vi: Lớn hơn

en: Less than
vi: Nhỏ hơn

en: Standard
vi: Tiêu chuẩn

en: Loading...
vi: Đang nạp...

en: Default value
vi: Giá trị mặc định

en: Decimal
vi: Thập phân

en: Index
vi: Chỉ mục

en: Page not found
vi: Không tìm thấy trang

en: Values
vi: Giá trị

en: Context
vi: Ngữ cảnh

en: Pager
vi: Phân trang

en: Identifier
vi: Định danh

en: Columns
vi: Các cột

en: Default sort
vi: Thứ tự mặc định

en: - Select -
vi: - Chọn -

en: Edit filter
vi: Sửa bộ lọc

en: Default sort order
vi: Thứ tự sắp xếp mặc định

en: Autocomplete
vi: Tự động điền nốt

en: Boolean
vi: Kiểu Bool

en: Search index
vi: Chỉ mục tìm kiếm

en: Numeric
vi: Kiểu số

en: Min
vi: Tối thiểu

en: And max
vi: Và tối đa

en: Search block
vi: Khối tìm kiếm

en: In
vi: To

en: No results behavior
vi: Hành xử khi không có dữ liệu
