Search API Decoupled (1.0.0-alpha42) - en to cy translation catalogue (45 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Next
cy: Nesaf

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Search
cy: Chwilio

en: None
cy: Dim

en: Weight
cy: Pwysau

en: Field
cy: Maes

en: Save
cy: Cadw

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Horizontal
cy: Llorweddol

en: Vertical
cy: Fertigol

en: Page
cy: Tudalen

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Sortable
cy: Dosbarthadwy

en: String
cy: Llinyn

en: Ascending
cy: Esgynnol

en: Descending
cy: Disgynnol

en: Expose
cy: Amlygu

en: Operator
cy: Gweithredydd

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: Search results
cy: Canlyniadau chwilio

en: Limit
cy: Terfyn

en: Greater than
cy: Yn fwy na

en: Less than
cy: Yn llai na

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: Page not found
cy: Methu darganfod y dudalen

en: Context
cy: Cyd-destun

en: Default sort
cy: Rhagosod dosbarthiad

en: Default sort order
cy: Rhagosod trefn dosbarthiad

en: Autocomplete
cy: Hunan-gwblhau

en: Numeric
cy: Rhifol

en: Filter identifier
cy: Dynodwr hidlydd

en: Min
cy: Isafswm

en: And max
cy: Ac uchafswm

en: Mini
cy: Bychan
