Search API Decoupled (1.0.0-alpha42) - en to da translation catalogue (81 entries)

en: Title
da: Titel

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: None
da: Ingen

en: Weight
da: Vægt

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Add
da: Tilføj

en: Horizontal
da: Horisontal

en: Vertical
da: Vertikal

en: Page
da: Side

en: Field name
da: Feltnavn

en: Field type
da: Felttype

en: Sortable
da: Kan sorteres

en: String
da: Tekst

en: Ascending
da: Stigende

en: Descending
da: Faldende

en: Expose
da: Blotlæg

en: Operator
da: Operand

en: Filters
da: Filtre

en: Integer
da: Heltal

en: Full
da: Fuld

en: Search results
da: Søgeresultater

en: Limit
da: Grænse

en: Greater than
da: Større end

en: Less than
da: Mindre end

en: No results found.
da: Ingen resultater fundet

en: Sorting
da: Sortering

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Default value
da: Standardværdi

en: Decimal
da: Decimaltal

en: Index
da: Indeks

en: Page not found
da: Side ikke fundet

en: Values
da: Værdier

en: Context
da: Kontekst

en: Identifier
da: Identifikator

en: Columns
da: Kolonner

en: Default sort
da: Standardsortering

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Active filters
da: Aktive filtre

en: Relevance
da: Relevans

en: Default sort order
da: Standard sorteringsrækkefølge

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: Boolean
da: Boolsk

en: Greater than or equal
da: Større end eller lig med

en: Less than or equal
da: Mindre end eller lig med

en: Search index
da: Søgeindex

en: Show title
da: Vis titel

en: Numeric
da: Numerisk

en: Filter identifier
da: Filteridentifikator

en: And max
da: Og maks

en: Equal
da: Lig med

en: Not equal
da: Ikke lig med

en: Add element
da: Tilføj element

en: Search block
da: Søgeblok

en: Pager type
da: Sideinddelingstype

en: Filter value
da: Filter værdi

en: Redirect path
da: Omdirigér sti

en: No results behavior
da: Opførsel ved ingen resultater

en: Expose filter
da: Blotlæg filter

en: Expose operator
da: Blotlæg operand

en: Allow multiple selections
da: Tillad flere valg

en: Between
da: Mellem

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
da: Vis dette filter til brugerne så de kan ændre det

en: Show label
da: Vis etiket

en: Reduce
da: Reducér

en: Sortable for @field
da: Sortering for @field

en: Default filter
da: Standardfilter

en: IN operator
da: IN operand

en: Filter by element name
da: Filtrér efter elementnavn
