Search API Decoupled (1.0.0-alpha42) - en to fi translation catalogue (82 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Next
fi: Seuraava

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Type
fi: Tyyppi

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: None
fi: Ei mitään

en: Weight
fi: Paino

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Add
fi: Lisää

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: Page
fi: Sivu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Field type
fi: Kentän tyyppi

en: Sortable
fi: Lajiteltavissa

en: String
fi: Merkkijono

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Descending
fi: Laskeva

en: Expose
fi: Näytä

en: Operator
fi: Operaattori

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: Full
fi: Kokonainen

en: Search results
fi: Hakutulokset

en: Limit
fi: Rajoitus

en: Greater than
fi: Suurempi kuin

en: Less than
fi: Pienempi kuin

en: Sorting
fi: Lajittelu

en: Standard
fi: Standardi

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Decimal
fi: Desimaali

en: Index
fi: Indeksi

en: Page not found
fi: Sivua ei löydy

en: Values
fi: Arvot

en: Context
fi: Konteksti

en: Pager
fi: Sivutus

en: Identifier
fi: Tunnistin

en: Columns
fi: Palstat

en: Default sort
fi: Oletusjärjestys

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Relevance
fi: Paremmuusjärjestys

en: Default sort order
fi: Oletus-lajittelujärjestys

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: Boolean
fi: Totuusarvo

en: Search index
fi: Haun indeksi

en: Numeric
fi: Numeerinen

en: Filter identifier
fi: Suodattimen tunnistin

en: And max
fi: Ja max

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Equal
fi: Yhtäsuuri

en: Not equal
fi: Erisuuri

en: Add element
fi: Lisää elementti

en: Search block
fi: Hakulohko

en: Pager type
fi: Sivutuksen tyyppi

en: Filter value
fi: Suodattimen arvo

en: Redirect path
fi: Uudelleenohjauspolku

en: No results behavior
fi: Toiminta jos tuloksia ei löydy

en: Expose filter
fi: Näytä suodatin

en: Expose operator
fi: Näytä operaattori

en: Allow multiple selections
fi: Salli monivalinta

en: Endpoints
fi: Päätepisteet

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
fi: Näytä suodatin kävijöille, tämä mahdollistaa suodattimen arvon muuttamisen

en: Show label
fi: Näytä etiketti

en: Reduce
fi: Vähennä

en: Sortable for @field
fi: Lajiteltavissa kentälle @field

en: Default filter
fi: Oletussuodatin

en: IN operator
fi: IN operaattori

en: Filter by element name
fi: Suodata elementin nimellä

en: Enter a part of the element name to filter by.
fi: Syötä osa elementin nimestä suodatusehdoksi.
