Search API Decoupled (1.0.0-alpha7) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Next
fr: Suivant

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Filter
fr: Filtrer

en: Full
fr: Complet

en: Search results
fr: Résultats de la recherche

en: Limit
fr: Limite

en: No results found.
fr: Aucun résultat n'a été trouvé.

en: Facet
fr: Facette

en: Loading...
fr: En cours de chargement...

en: Pager
fr: Pagination

en: Columns
fr: Colonnes

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Autocomplete
fr: Autocomplétion

en: Search index
fr: Index de recherche

en: Add element
fr: Ajouter un élément

en: Search block
fr: Bloc de recherche

en: Excluded fields
fr: Champs exclus

en: Pager type
fr: Type de pagination

en: Add endpoint
fr: Ajouter une extrémité

en: Searched fields
fr: Champs utilisés pour la recherche

en: Select the fields that will be searched. If no fields are selected, all available fulltext fields will be searched.
fr: Sélectionner les champs à utiliser pour la recherche. Si aucun champ n'est sélectionné, tous les champs plein texte disponibles seront utilisés.

en: Redirect path
fr: Chemin de redirection

en: No results behavior
fr: Comportement en l'absence de résultats

en: Endpoints
fr: Extrémités

en: No elements available.
fr: Aucun élément disponible.

en: Search API index
fr: Indexe de Search API

en: Placeholder text
fr: Texte de substitution

en: Parse mode
fr: Mode d'analyse

en: Filter by element name
fr: Filtrer par nom d'élément

en: Manually entered paths should start with one of the following characters: / ? #
fr: Les chemins saisis manuellement doivent commencer par l'un des caractères suivants : / ? #
