Search API Elasticsearch Attachments (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Search
fr: Rechercher

en: Attachment
fr: Élément joint

en: Excluded file extensions
fr: Extensions des fichiers à exclure

en: Maximum upload size
fr: Taille maximale de transfert

en: Highlighting prefix
fr: Surligner le préfixe

en: Highlighting suffix
fr: Surligner le suffixe

en: Create excerpt
fr: Créer un extrait

en: Exclude private files
fr: Exclure les fichiers privés

en: File extensions that are excluded from indexing. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.<br />Example: "aif art avi bmp gif ico mov oga ogv png psd ra ram rgb flv"<br />Extensions are internally mapped to a MIME type, so it is not necessary to put variations that map to the same type (e.g. tif is sufficient for tif and tiff)
fr: Les extension de fichier exclues d'indexation. Séparer les extensions d'un espace et ne pas inclure le point de début.<br />Exemple : "aif art avi bmp gif ico mov oga ogv png psd ra ram rgb flv"<br />Les extensions sont mappées en interne à un type MIME, du coup, il n'est pas nécessaire d'ajouter des variations qui correspondent au même type (par ex.. tif est suffisant pour tif et tiff)

en: Enter a value like "10 KB", "10 MB" or "10 GB" in order to restrict the max file size of files that should be indexed.<br /> Enter "0" for no limit restriction.
fr: Saisir une valeur comme "10 KB", "10 MB" or "10 GB" pour limiter le poid maximal des fichiers qui peuvent être indexés.<br /> Saisir "0" pour l'absence d'une limite de restriction.

en: Check this box if you want to exclude private files from being indexed.
fr: Cochez cette case si vous voulez empêcher les fichiers privés d'être indexés.

en: The max filesize option must contain a valid value. You may either enter "0" (for no restriction) or a string like "10 KB, "10 MB" or "10 GB".
fr: L'option du poids maximal doit contenir une valeur valide. Vous pouvez saisir 0 (pour la non restriction) ou une chaîne de caractères comme "10 KB, "10 MB" ou "10 GB".
