Search API Federated Solr (8.x-1.1) - en to cs translation catalogue (16 entries)

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Search
cs: Hledat

en: Password
cs: Heslo

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Enter the terms you wish to search for.
cs: Zadejte hledaný termín.

en: More information
cs: Více informací

en: Usage
cs: Použití

en: About
cs: Popis

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: The maximum length of the field in characters.
cs: Maximální délka pole (počet znaků)

en: No results text
cs: Text pro nulový (prázdný) výsledek

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
cs: %name: nesmí být delší než @max znaků.

en: Textfield size: @size
cs: Velikost textového pole: @size
