Search API Federated Solr (8.x-1.1) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Search
hi: खोज

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Size of textfield
hi: पाठ फ़ील्ड का आकार

en: Enter the terms you wish to search for.
hi: आप जिसकी खोज करना चाहते हैं वह शब्द दर्ज करें .

en: More information
hi: अधिक जानकारी

en: About
hi: के बारे में

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: The maximum length of the field in characters.
hi: अक्षरों में क्षेत्र की अधिकतम लंबाई
