Search API Federated Solr (8.x-2.1) - en to jv translation catalogue (14 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Username
jv: Jeneng Panganggo

en: view
jv: tampilan

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Password
jv: Sandhi

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Maximum length
jv: Dawa maksimal

en: Size of textfield
jv: Ukuran field tèks

en: Enter the terms you wish to search for.
jv: Ketiknā tetembungan sing arep digoléki.

en: More information
jv: Katrangan selengkapé

en: About
jv: Ngenani

en: The maximum length of the field in characters.
jv: Dawané field maksimum nang satuan karakter.

en: Asc
jv: Urut Maju
