Search API Federated Solr (8.x-2.4) - en to da translation catalogue (23 entries)

en: Title
da: Titel

en: Username
da: Brugernavn

en: view
da: vis

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Password
da: Adgangskode

en: Desc
da: Faldende

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Enter the terms you wish to search for.
da: Indtast de ord du ønsker at søge efter.

en: More information
da: Mere information

en: Usage
da: Brug

en: About
da: Om

en: Number of results
da: Antal resultatet

en: The maximum length of the field in characters.
da: Feltets maksimale længde i tegn.

en: Asc
da: Stigende

en: No results text
da: Intet resultat tekst

en: The URL %url is not valid.
da: URLen %url er ikke gyldig.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: Serializes views row data using the Serializer component.
da: Serialiserer views-rækkedata vha. Serializer-komponenten.

en: %name: may not be longer than @max characters.
da: %name: må ikke være længere end @max tegn.

en: Textfield size: @size
da: Størrelse på tekstfelt: @size
