Search API Federated Solr (8.x-2.4) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Username
ja: ユーザー名

en: view
ja: ビュー

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Password
ja: パスワード

en: Desc
ja: 降順

en: Maximum length
ja: 最大長

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Size of textfield
ja: テキストフィールドの長さ

en: Enter the terms you wish to search for.
ja: 検索したいキーワードを入力してください。

en: More information
ja: 詳細情報

en: Usage
ja: 使用方法

en: About
ja: アバウト

en: Number of results
ja: 結果の数

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: The maximum length of the field in characters.
ja: フィールドの最大文字数。

en: Asc
ja: 昇順

en: No results text
ja: 結果なしのテキスト

en: Master
ja: マスター

en: Search API index
ja: Search API インデックス

en: The URL %url is not valid.
ja: そのURL %url は有効ではありません

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Serializes views row data using the Serializer component.
ja: Serializer コンポーネントを使用して、ビューの行データをシリアライズします。

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
ja: %name: @max 文字よりも長くすることはできません。

en: Textfield size: @size
ja: テキストフィールドサイズ: @size
