Search API Federated Solr (8.x-2.4) - en to nl translation catalogue (24 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: view
nl: weergeven

en: Search
nl: Zoeken

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Desc
nl: Aflopend

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Size of textfield
nl: Lengte van het tekstveld

en: Enter the terms you wish to search for.
nl: Geef de woorden op waarnaar u wilt zoeken.

en: More information
nl: Meer informatie

en: Usage
nl: Gebruik

en: About
nl: Over

en: Number of results
nl: Aantal resultaten

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: The maximum length of the field in characters.
nl: De maximumlengte van het veld in karakters.

en: Asc
nl: Oplopend

en: No results text
nl: Tekst als er geen resultaten zijn

en: The URL %url is not valid.
nl: De URL %url is ongeldig.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: Serializes views row data using the Serializer component.
nl: Geserialiseerde rij-data van overzichten die gebruik maken van het Serializer component.

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
nl: %name: mag niet langer zijn dan @max tekens.

en: Textfield size: @size
nl: Tekstveldgrootte: @size
