Search API Federated Solr (8.x-2.5) - en to vi translation catalogue (18 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Username
vi: Tên người dùng

en: view
vi: xem

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Password
vi: Mật khẩu

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Maximum length
vi: Độ dài tối đa

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Size of textfield
vi: Kích thước của trường dữ liệu bản văn

en: Enter the terms you wish to search for.
vi: Nhập điều kiện tìm kiếm.

en: More information
vi: Thông tin thêm

en: Usage
vi: Sử dụng

en: About
vi: Giới thiệu

en: The maximum length of the field in characters.
vi: Số ký tự tối đa của trường.

en: Date filter
vi: Lọc theo ngày tháng

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính
