Search API Federated Solr (8.x-2.6) - en to ar translation catalogue (23 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: URLs
ar: روابط

en: view
ar: عرض

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Desc
ar: تنازلي

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Enter the terms you wish to search for.
ar: أدخل العبارات التي تريد البحث عنها.

en: About
ar: حول

en: Number of results
ar: عدد النتائج

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: The maximum length of the field in characters.
ar: أقصى طول للحقل بعدد الحروف.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: The URL %url is not valid.
ar: عنوان الـURL %url غير صالح.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.

en: Placeholder: @placeholder
ar: النص البديل: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
ar: %name: لايكون اطول من  @max احرف.

en: Textfield size: @size
ar: حجم حقل النص: @size
