Search API Federated Solr (8.x-3.0) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Username
ro: Nume utilizator

en: view
ro: afișează

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Password
ro: Parolă

en: Desc
ro: Descendent

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Enter the terms you wish to search for.
ro: Introduceţi termenii doriţi pentru căutare.

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: The maximum length of the field in characters.
ro: Lungimea maximă a câmpului în caractere.

en: Asc
ro: Ascendent

en: No results text
ro: Text pentru "nici un rezultat"

en: Master
ro: Expert

en: The URL %url is not valid.
ro: URL-ul %url nu este valid.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Serializes views row data using the Serializer component.
ro: Serializează datele tip șir ale vizualizărilor (views), utilizând componentul din Serializator.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
ro: %name: nu poate fi mai lung de @max caractere.

en: Textfield size: @size
ro: Dimensiunea câmpului de tip text: @size
