Search API Field Map (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (17 entries)

en: URLs
ru: URL'ы

en: Search
ru: Поиск

en: Site name
ru: Название сайта

en: Maximum length
ru: Максимальная длина

en: Size of textfield
ru: Размер текстового поля

en: Site Name
ru: Название сайта

en: More information
ru: Подробнее

en: Usage
ru: Использование

en: About
ru: Информация

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: The maximum length of the field in characters.
ru: Максимальная длина поля в символах.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ru: Текст, который будет показан в поле до начала ввода значения. Обычно это подсказка с примером значения или короткое описание ожидаемого формата.

en: Placeholder: @placeholder
ru: Заполнитель: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
ru: %name: не может превышать @max символов.

en: The entity type
ru: Тип сущности

en: Contains US ASCII characters only
ru: Содержит только символы US ASCII

en: Textfield size: @size
ru: Размер текстового поля: @size
