Search API Field Map (8.x-1.3) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Search
fa: جستجو

en: Site name
fa: نام سایت

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Size of textfield
fa: اندازه فیلد متن

en: Site Name
fa: نام سایت

en: More information
fa: اطلاعات بیشتر

en: Usage
fa: کاربرد

en: About
fa: درباره

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول فیلد به کاراکتر.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fa: متنی که در داخل فیلد نمایش داده می شود تا زمانی که مقداری وارد شود. این راهنمایی معمولاً یک مقدار نمونه یا توضیح مختصری از قالب مورد انتظار است.

en: Contains US ASCII characters only
fa: فقط شامل حروف استاندارد US ASCII

en: Textfield size: @size
fa: اندازه فیلد متن: @size
