Search API Field Map (8.x-1.4) - en to hr translation catalogue (9 entries)

en: URLs
hr: URLovi

en: Search
hr: Pretraga

en: Site name
hr: Naziv lokacije

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Size of textfield
hr: Dužina polja teksta

en: More information
hr: Više informacija

en: Usage
hr: Upotreba

en: About
hr: Opis

en: The maximum length of the field in characters.
hr: Maksimalna dužina polja u znakovima.
