Search API OpenSearch (2.0.0-beta1) - en to ca translation catalogue (10 entries)

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Search
ca: Cerca

en: Password
ca: Contrasenya

en: Synonyms
ca: Sinònims

en: Advanced
ca: Avançat

en: Standard
ca: Estàndard

en: Date range
ca: Interval de dates

en: Connection
ca: Connexió

en: HTTP Basic Authentication
ca: Identificació bàsica per HTTP

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ca: %type: @message a %function (línia %line de %file).
