Search API opensolr (2.2.3) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Register
id: Daftar

en: Username
id: Nama pengguna

en: Remove
id: Hapus

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Search
id: Pencarian

en: Password
id: Sandi

en: Country
id: Negara

en: Settings
id: Pengaturan

en: Back
id: Kembali

en: Add
id: Tambah

en: Region
id: Wilayah

en: Upload
id: Unggah

en: Files
id: Berkas

en: here
id: di sini

en: Start
id: Mulai

en: Provider
id: Penyedia

en: IP Address
id: Alamat IP

en: Show
id: Tampilkan

en: Identifier
id: Pengenal

en: Registration
id: Pendaftaran

en: IP address
id: Alamat IP

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
id: Terjadi kesalahan saat memproses %error_operation dengan argumen: @arguments
