Search API pages (8.x-1.0-alpha11) - en to da translation catalogue (22 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: Title
da: Titel

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Update
da: Opdatér

en: Path
da: Sti

en: Page
da: Side

en: Your search yielded no results.
da: Din søgning gav ingen resultater.

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Search results
da: Søgeresultater

en: Limit
da: Grænse

en: Style
da: Typografi

en: Enter the terms you wish to search for.
da: Indtast de ord du ønsker at søge efter.

en: Index
da: Indeks

en: Search index
da: Søgeindex

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
da: <ul>
    <li>Undersøg om stavemåden er korrekt.</li>
    <li>Fjern anførselstegn omkring udtryk for at søge efter de enkelte ord: <em>bike shed</em> vil ofte give flere resultater end <em>"bike shed"</em>.</li>
    <li>Overvej at udvide din søging med <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> vil ofte give flere resultater end <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>

en: Use search
da: Brug søgning

en: Search page
da: Søgeside

en: Search pages
da: Søgesider

en: Add search page
da: Tilføj søgeside
