Search API Pages (8.x-1.0-alpha11) - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: Forms
fa: فرم‌ها

en: Title
fa: عنوان

en: Next
fa: بعدی

en: Delete
fa: حذف

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Path
fa: مسیر

en: ID
fa: شناسه

en: Page
fa: صفحه

en: Your search yielded no results.
fa: جستجوی انجام شده نتیجه‌ای نداشت

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Search results
fa: نتایج جستجو

en: Limit
fa: محدوده

en: Style
fa: سبک

en: Enter the terms you wish to search for.
fa: عبارتی را که می‌خواهید جستجو گردد را وارد نمایید.

en: Index
fa: شاخص

en: Search index
fa: شاخص جستجو

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
fa: <ul>
    <li>از صحت املایی عبارت اطمینان حاصل کنید.</li>
    <li>گیومه‌ها را از عبارت جستجوی خود بردارید، تا برای هر کلمه به صورت مجزا جستجو شود. <em>bike shed</em> معمولا نتایج بیشتری از <em>&quot;bike shed&quot;</em> تشان خواهد داد.</li>
    <li>جستجوی خود را به کمک <em>OR</em> آزادانه‌تر انجام دهید. <em>bike OR shed</em> معمولا نتایج بیشتری از <em>bike shed</em> نشان خواهد داد.</li>
    </ul>

en: Use search
fa: از جستجو استفاده کنید

en: Search pages
fa: صفحات جستجو

en: View modes
fa: حالت‌های نمایش
