Search API pages (8.x-1.0-alpha12) - en to vi translation catalogue (18 entries)

en: Forms
vi: Các biểu mẫu

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Next
vi: Tiếp

en: Delete
vi: Xóa

en: Edit
vi: Sửa

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Update
vi: Cập nhật

en: Path
vi: Đường dẫn

en: ID
vi: Mã

en: Page
vi: Trang

en: Search results
vi: Kết quả tìm kiếm

en: Limit
vi: Giới hạn

en: Style
vi: Kiểu dáng

en: Enter the terms you wish to search for.
vi: Nhập điều kiện tìm kiếm.

en: Index
vi: Chỉ mục

en: Search index
vi: Chỉ mục tìm kiếm

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
vi: <ul>
    <li>Kiểm tra xem bạn đã nhập đúng chính tả hay chưa.</li>
    <li>Xóa bỏ các dấu trích dẫn để tìm kiếm từng từ, thay vì toàn bộ chuỗi. Ví dụ, chuỗi <em>bike shed</em> sẽ cho nhiều kết quả hơn là <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Thử thêm chỉ dẫn tìm kiếm <em>OR</em>. Ví dụ, chuỗi <em>bike OR shed</em> sẽ trả về nhiều kết quả hơn là <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>

en: Use search
vi: Sử dụng tìm kiếm
