Search API Pages (8.x-1.0-alpha5) - en to ar translation catalogue (22 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: Title
ar: العنوان

en: Next
ar: التالي

en: Delete
ar: حذف

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Update
ar: تحديث

en: Path
ar: المسار

en: ID
ar: المعرف ID

en: Page
ar: الصفحة

en: Your search yielded no results.
ar: لا يوجد نتائج لبحثك

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Search results
ar: نتائج البحث

en: Limit
ar: حد

en: Style
ar: نمط

en: Enter the terms you wish to search for.
ar: أدخل العبارات التي تريد البحث عنها.

en: Index
ar: الفهرس

en: Search index
ar: فهرس البحث

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
ar: <ul>
    <li>تحقق من كتابة الكلمات بشكل صحيح.</li>
    <li>احذف علامات الاقتباس حول العبارة للبحث عن كل كلمة على انفراد <em>مرأب السيارة</em> غالباً تعطي نتائج أكثر من <em>&quot;مرأب السيارة&quot;</em>.</li>
    <li>حاول توسيع نطاق البحث باستخدام <em>OR</em>. <em>مرأب OR سيارة</em> غالباً تعطي نتائج أكثر من <em>مرأب سيارة</em>.</li>
    </ul>

en: Use search
ar: استخدام البحث

en: Search page
ar: صفحة البحث

en: Search pages
ar: صفحات البحث
