Search API Pages (8.x-1.0-alpha6) - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Forms
ja: フォーム

en: Title
ja: タイトル

en: Next
ja: 次へ

en: Delete
ja: 削除

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Update
ja: 更新

en: Path
ja: パス

en: Page
ja: ページ

en: Your search yielded no results.
ja: 検索に一致する結果はありません。

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Search results
ja: 検索結果

en: Limit
ja: 制限

en: Style
ja: スタイル

en: Enter the terms you wish to search for.
ja: 検索したいキーワードを入力してください。

en: Index
ja: インデックス

en: Search index
ja: 検索インデックス

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
ja: <ul>
    <li>綴りが正しいかチェックしてください。</li>
    <li>単語がそれぞれ別に検索できるように引用符を取り除いてください。 大抵の場合、<em>bike shed</em> の方が、<em>&quot;bike shed&quot;</em>よりも多くの検索結果が得られます。</li>
    <li>検索条件を緩めるために<em>OR</em>の利用を検討ください。 大抵の場合、<em>bike OR shed</em> の方が <em>bike shed</em>よりも多くの検索結果が得られます。</li>
    </ul>

en: Use search
ja: 検索を利用する

en: Search page
ja: 検索ページ

en: Search pages
ja: 検索ページ

en: Add search page
ja: 検索ページを追加

en: View modes
ja: ビューモード

en: Search API index
ja: Search API インデックス
