Search API pages (8.x-1.0-alpha8) - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: Forms
oc: Formularis

en: Title
oc: Títol

en: Next
oc: Seguent

en: Delete
oc: Suprimir

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Path
oc: Camin

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Page
oc: Pagina

en: Search results
oc: Resultats de la recèrca

en: Style
oc: Estil

en: Enter the terms you wish to search for.
oc: Indicar los tèrmes de recercar

en: Index
oc: Indèx

en: Search index
oc: Indèx de recèrca

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
oc: <ul> <li>Testatz se l'ortografia es corrècta.</li><li>Elimineu les cometes al voltant de frasas per buscar cada mot individualment. <em>cobert bicicleta</em> sovent aficharà mai resultats que no pas <em>&quot;cobert bicicleta&quot;</em>.</li> <li>Considereu relaxar a vostra consulta amb <em>OR</em>. <em>cobert OR bicicleta</em> sovent aficharà mai resultats que ni pas <em>cobert bicicleta</em>.</li> </ul>

en: Use search
oc: Utilizar la recèrca
