Search API Pages (8.x-1.0-alpha8) - en to ru translation catalogue (24 entries)

en: Forms
ru: Формы

en: Title
ru: Заголовок

en: Next
ru: Вперёд

en: Delete
ru: Удалить

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Update
ru: Обновить

en: Path
ru: Путь

en: Page
ru: Страница

en: Your search yielded no results.
ru: Поиск не дал результатов.

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Search results
ru: Результаты поиска

en: Limit
ru: Предел

en: Style
ru: Стиль

en: Enter the terms you wish to search for.
ru: Введите ключевые слова для поиска.

en: Index
ru: Индекс

en: Search index
ru: Поисковый индекс

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
ru: <ul> <li>Проверьте наличие орфографических ошибок</li> <li>Не используйте кавычки: запрос «голубое небо» даст больше результатов, чем запрос «"голубое небо"».</li> <li>Попробуйте использовать оператор «OR»: запрос «голубое OR небо» даст больше результатов, чем запрос «голубое небо».</li> </ul>

en: Use search
ru: Использовать поиск

en: Search page
ru: Страница поиска

en: Search pages
ru: Страницы поиска

en: Add search page
ru: Добавить страницу поиска

en: 1 result found | @count results found
ru[0]: 1 результат найден
ru[1]: @count результатов найдено

en: View modes
ru: Режимы отображения
