Search API Pages (8.x-1.2) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Forms
id: Formulir

en: Title
id: Judul

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Search
id: Pencarian

en: Update
id: Perbarui

en: Path
id: Jalur

en: Page
id: Halaman

en: Your search yielded no results.
id: Pencarian anda tidak membuahkan hasil.

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Search results
id: Hasil pencarian

en: Limit
id: Batas

en: Style
id: Gaya

en: Enter the terms you wish to search for.
id: Masukkan istilah yang ingin anda cari.

en: Index
id: Indeks

en: Search index
id: Indeks pencarian

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
id: <ul>
    <li>Periksa apakah ejaan Anda sudah benar.</li>
    <li>Buang tanda petik sebelum dan sesudah frase untuk pencarian kata secara individu. <em>sepeda balap</em> akan menghasilkan banyak hasil pencarian daripada <em>&quot;sepeda balap&quot;</em>.</li>
    <li>Pertimbangkan dengan menghilangkan queri Anda dari operator <em>OR</em>. <em>sepeda OR balap</em> akan lebih banyak menghasilkan hasil pencarian daripada <em>sepeda balap</em>.</li>
    </ul>

en: Use search
id: Gunakan pencarian

en: Search page
id: Halaman pencarian

en: Add search page
id: Tambah halaman pencarian

en: View modes
id: Mode tampilan
