Search API Sajari (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Search
hi: खोज

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Mode
hi: प्रकार

en: Optional
hi: वैकल्पिक
