Search API Sajari (1.0.0-alpha10) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Search
it: Cerca

en: Required
it: Obbligatorio

en: Field name
it: Nome del campo

en: Mode
it: Modalità

en: Optional
it: Opzionale

en: Base URL
it: URL base

en: Unique
it: Univoco
