Search API Search.io (formerly Sajari) (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Search
pt: Buscar

en: Required
pt: Obrigatório

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Mode
pt: Modo

en: Optional
pt: Opcional

en: Base URL
pt: URL base

en: Unique
pt: Único

en: Secret
pt: Segredo
