Search API Sajari (1.0.0-alpha5) - en to eu translation catalogue (8 entries)

en: Type
eu: Mota

en: List
eu: Zerrenda

en: Description
eu: Azalpena

en: Search
eu: Bilatu

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Mode
eu: Modoa

en: Optional
eu: Aukerazkoa
