Search API Sajari (1.0.0-alpha5) - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Description
ja: 説明

en: Search
ja: 検索

en: Required
ja: 必須

en: Field name
ja: フィールド名

en: Mode
ja: モード

en: Optional
ja: 任意

en: Base URL
ja: ベースURL

en: Unique
ja: ユニーク
