Search API Sajari (1.0.0-alpha5) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Search
oc: Recercar

en: Required
oc: Requesit

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Mode
oc: Mòde

en: Optional
oc: Facultatiu
