Search API Search.io (formerly Sajari) (1.0.0-alpha5) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Search
tr: Ara

en: Required
tr: Zorunlu

en: Field name
tr: Alan adı

en: Mode
tr: Kip

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: Base URL
tr: Temel URL

en: Unique
tr: Özgün (ünik)
