Search API Search.io (formerly Sajari) (1.0.0-alpha9) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Description
fa: توضیحات

en: Search
fa: جستجو

en: Required
fa: اجباری

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Mode
fa: سبک

en: Optional
fa: اختیاری

en: Base URL
fa: آدرس پایه
