Search API Search.io (formerly Sajari) (1.0.2) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Type
de: Typ

en: List
de: Liste

en: Description
de: Beschreibung

en: Search
de: Suche

en: Required
de: Erforderlich

en: Field name
de: Feldname

en: Mode
de: Modus

en: Base URL
de: Basis-URL

en: Unique
de: Eindeutig

en: Key ID
de: Schlüsselkennung

en: Collection ID
de: Sammlungs-ID

en: Sitename
de: Name der Website
